1. Що потрібно для працевлаштування в Польщі через агентство тимчасової зайнятості «Pollux Ukraina»?

Дати відповіді на наступні питання:

– По біометричного паспорту плануєте працювати або по візі?

– чи є віза категорії D для роботи в Польщі? Якщо так, то коли закінчується її термін дії? – Коли плануєте виїжджати до Польщі?

Маючи цю інформацію, ми зможемо швидко підібрати для Вас вакансію.

2. Скільки часу буде потрібно для працевлаштування в Польщі?

Якщо у вас біометричний закордонний паспорт (ви можете працювати в Польщі 90 днів з 180 днів) або вже відкрита робоча віза:

– підбір вакансії займає 1-3 дня.

– оформлення oświadczenia 5 7 робочих днів.

Якщо у вас звичайний закордонний паспорт і немає відкритої робочої візи. Оформлення запрошення під нашу вакансію у вас може зайняти місяць, а з урахуванням роботи візового центру півтора, два місяці (робоча віза дозволяє працювати 6 місяців):

– підбір вакансії займає 1-3 дня.

-оформлення запрошення під нашу вакансію 10 робочих днів.

– доставка запрошення з Польщі в Україну 7 – 10 робочих днів.

– доставка запрошення по Україні 1 3 робочих дня.

– оформлення візи на підставі запрошення 7-10 робочих днів, з моменту подачі документів.

3. Проживання?

Наша компанія надає житло (квартири, будинки, хостели). Його вартість залежить від міста в якому ви будете проживати. Фіксована вартість за житло вказується в описі вакансії. При поселенні обов’язкова кауція (заставу) 200 злотих, яка повертається при виселенні.

Так само можлива оренда житла самостійно.

4. Які переваги співпраці з компанією «Pollux Ukraina»?

– ми НЕ посередники. Співпрацюємо з заводами, складами, фабриками безпосередньо

– маємо ліцензію (Ліцензія Міністерства соціальної політики України. Номер і дата прийняття рішення: №1158 від 14.08.2018)

– офіційне працевлаштування та гарантована заробітна плата;

– широкий перелік безкоштовних вакансій;

– високий професіоналізм і компетентність співробітників

5. Що робити якщо немає закордонного паспорта?

Оформити такий документ не становить великих труднощів. Потрібно звернутися в паспортний сервіс, подати всі необхідні документи і протягом 2 – 4-х тижнів ви зможете отримати біометричний закордонний паспорт.

6. Які головні особливості та переваги офіційного працевлаштування в Польщі?

Офіційне працевлаштування дозволяє:

– легально перебувати на території Польщі.

– Ваші права та обов’язки будуть захищені польським трудовим законодавством..

– Ви можете звертатися в медичний центр, за оформленням лікарняного (при необхідності).

– Ви будете застраховані роботодавцем.

7. Як продовжити легальне перебування в Польщі?

Наша компанія надає можливість оформити додаткові документи, такі як:

– воєвудське запрошення (Zezwolenie). Дозволяє продовжити працевлаштування на 1 рік.

– карта побиту (Karta Pobytu). Дозволяє продовжити працевлаштування на 3 роки.

Документи подаються безпосередньо в Польщі, після опрацьованого певного часу. Головне, щоб до закінчення терміну дії візи / біометричного закордонного паспорта залишалося менше 2-х місяців.

8. Чи є можливість роботи за фахом (диплому, виданого в Україні)?

Якщо у вас є досвід  роботи на технічних спеціальностях і знання польської мови. То ми зможемо вам підібрати вакансію, технічна освіта або ж є досвід роботи.

Без відповідного сертифіката, що підтверджує диплом в Польщі, а також не знаючи польської мови, це практично неможливо. Ми рекомендуємо для початку попрацювати на простій робітничій спеціальності, вивчити мову. Потім можна подати документи на сертифікацію українського документа про освіту в Польщі та скласти іспит на знання польської мови.

9. Скільки з собою грошей брати на перший час в Польщі?

Ми рекомендуємо близько 200 $ (≈750 – 800 злотих / ≈ 5000 – 6000 грн) на перший час, з розрахунку на одну людину. Що б були кошти на проїзд, харчування та інші дрібні витрати.

І обов’язкова сума для кауції (застави) при поселенні 200 злотих.

10. Що з собою брати в Польщу?

В першу чергу документи: біометричний закордонний паспорт, страховку, запрошення (якщо по візі), права на водіння автомобіля (якщо такі є).

Речі по погоді, постільна білизна, дрібний посуд (чашку, веделку, ложку, тарілку). Банні приналежності. Подушку і ковдру ми закуповуємо і надаємо при поселенні.

В цілому все це можете придбати і в Польщі, там це все коштує дешевше.

Робочий одяг надають заводи, при роботі на складі, найчастіше одяг свій (цей момент вказується завжди в описі вакансії).

11. Чи можливо перетин кордону студенту очної форми навчання, людині з не закритими кредитами?

Якщо ви є студентом очного / заочного формату навчання, це не є проблемою при перетині кордону або працевлаштуванні в Польщу.

На кордоні ми рекомендуємо пам’ятати про деякі головних моментах. При наявності відкритої польської робочої візи, біометричного закордонного паспорта, запрошення від роботодавця, правильно оформлених документах – можете бути впевненими, що перетин кордону можливо. При наявності заборгованості по комунальних послугах можуть не пропустити на кордоні! Тому ми рекомендуємо подбати про це питання заздалегідь.

12. Чи важливо знання польської мови при працевлаштуванні?

Знання мови є перевагою для кандидата. Але і без польського цілком можна перетнути кордон і працювати в Польщі. У кожному офісі нашої компанії є україномовні координатори, які допоможуть з оформленням, заселені. Також перед виходом на роботу проведуть інструктаж українською мовою.

Але рекомендується вивчити близько 15-20 основних слів і фраз на польському, щоб просто для себе бути спокійніше і впевненіше під час перебування в країні.

Також знання польської мови дозволяє отримати більш високооплачувану і висококваліфіковану посаду.

13. Які відчуття від початку роботи в Польщі?

За відгуками кандидатів, що працевлаштувалися в Польщі через агентство «Pollux Ukraina», найважчі перші 15-30 днів після приїзду. Оскільки нове місце, країна, мова, специфіка роботи і велика кількість інформації трохи вибиває зі звичної колії.

Тому не варто боятися втоми. Все випроходить вже через кілька місяців роботи в Польщі. Замість цього приходить відчуття задоволеності від розвитку, пізнання нових видів діяльності, знайомств, отримання гідної оплати за свою працю, радість від усвідомлення перебування в новій країні.

14. Яке відношення місцевих жителів до іноземців? Основні правила поведінки.

Поляки люблять, коли поважають їхню країну, народ і закон. Втім як і ми любимо шанобливе ставлення до своєї країни. Якщо жити і працювати офіційно, не порушувати правила порядку (як на роботі, так і в інших сферах життя), вести себе спокійно і гідно, то все буде відмінно.

Ставлення місцевих жителів до іноземців цілком дружнє і рівне. Таке ж, як і в укаїнців або будь-якій країні до представників інших народів.

15. Що з медичного страхування і обслуговування співробітників, працевлаштувалися через агентство «Pollux Ukraina»?

Медичне обслуговування в Європі досить висока за вартістю. Тому кожен представник України, який офіційно працевлаштувався в Польщі через наше агентство, отримує медичну страховку. Ви завжди можете звернутися до координатора. Саме до нього і роботодавцю необхідно звертатися в першу чергу, якщо виникає якась непредбачена ситуація, чи ви захворіли.

Основні телефони екстреної допомоги в Польщі:

  1. Загальноєвропейський номер служби швидкої допомоги – 112;
  2. Швидка допомога – 999;
  3. Дорожня допомога – 981;
  4. Аварійна служба ліфтів – 982;
  5. Пожежна охорона – 998.

Якщо залишилися ще якісь питання, яких немає в переліку, завжди на них з радістю відповість представник агентства тимчасового працевлаштування «Pollux Ukraina». Це найкраща організація, яка допомогла тисячам українців знайти гідну роботу в Польщі.